Schedule
Saturday, 7. January | Men First Round, Women Quarterfinals |
Sunday, 8. January | Men First Round, Women Quarterfinals |
Monday, 9. January | Men First Round, Women Quarterfinals |
Tuesday, 10. January | Second Round |
Wednesday, 11. January | Second Round |
Thursday, 12. January | Men Quarterfinals, Women Semifinals |
Friday, 13. January | Men Quarterfinals, Women Final |
Saturday, 14. January | Men Semifinals |
Sunday, 15. January | Men Final |
Ron Meulenkamp | 0:3 | Gary Stone |
Martin Adams | 3:0 | Scott Mitchell |
Ross Montgomery | 3:1 | Fabian Roosenbrand |
Tony O'Shea | 3:0 | Steve West |
Paul Jennings | 3:1 | Garry Thompson |
Gary Robson | 0:3 | Steve Douglas |
Wesley Harms | 3:1 | Martin Phillips |
Robbie Green | 3:0 | Darryl Fitton |
Ted Hankey | 3:2 | Clive Barden |
Scott Waites | 3:1 | Andy Boulton |
Willy van de Wiel | 3:0 | Dave Prins |
John Walton | 1:3 | Martin Atkins |
Tony West | 1:3 | Geert de Vos |
Jan Dekker | 2:3 | Christian Kist |
Benito van de Pas | 2:3 | Alan Norris |
Dean Winstanley | 3:1 | Joey ten Berge |
Lorraine Farlam | 2:1 | Karen Lawman |
Deta Hedman | 2:1 | Rhian Edwards |
Trina Gulliver | 2:0 | Lisa Ashton |
Julie Gore | 2:0 | Anastasia Dobromyslova |
Men First Round - Best of five Sets
Afternoon
Ron Meulenkamp | 0:3 | Gary Stone |
Martin Adams | 3:0 | Scott Mitchell |
Tony O'Shea | 3:0 | Steve West |
Ross Montgomery | 3:1 | Fabian Roosenbrand |
Evening
Robbie Green | 3:1 | Darryl Fitton |
Gary Robson | 0:3 | Steve Douglas |
Women Quarterfinals, Best of three Sets
Evening
Lorraine Farlam | 2:1 | Karen Lawman |
Deta Hedman | 2:1 | Rhioan Edwards |
Men First Round - Best of five Sets
Afternoon
John Walton | 1:3 | Martin Atkins |
Willy van de Wiel | 3:0 | Dave Prins |
Scott Waites | 3:1 | Andy Boulton |
Paul Jennings | 3:1 | Gary Thompson |
Evening
Jan Dekker | 2:3 | Christian Kist |
Ted Hankey | 3:2 | Clive Barden |
Wesley Harms | 3:1 | Martin Phillips |
Women Quarterfinals, Best of three Sets
Afternoon
Trina Gulliver | 2:0 | Lisa Ashton |
Men First Round - Best of five Sets
Evening
Tony West | 1:3 | Geert de Vos |
Benito van de Pas | 2:3 | Alan Norris |
Dean Winstanley | 3:1 | Joey ten Berge |
Women Quarterfinals, Best of three Sets
Afternoon
Julie Gore | 0:2 | Anastasia Dobromyslova |
Men Second Round - Best of seven Sets
Martin Adams | 4:0 | Gary Stone |
Tony O'Shea | 4:1 | Ross Montgomery |
Robbie Green | 1:4 | Wesley Harms |
Steve Douglas | 2:4 | Paul Jennings |
Men Second Round - Best of seven Sets
Willy van de Wiel | 2:4 | Martin Atkins |
Ted Hankey | 4:3 | Scott Waites |
Geert de Vos | 2:4 | Christian Kist |
Alan Norris | 4:3 | Dean Winstanley |
Women Semifinals - Best of three Sets
Lorraine Farlam | 1:2 | Deta Hedman |
Trina Gulliver | 0:2 | Anastasia Dobromyslova |
Men Quarterfinals - Best of nine Sets